Szkody wyrządzone przez kuny na poddaszu to duży problem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Legowiska gryzoni w ociepleniu z wełny mineralnej powodują duże ubytki ciepła i mogą nawet szkodzić konstrukcji budynków.

Wykonujemy ocieplenia poddaszy z wełny celulozowej, w której kuny nigdy nie zakładają swoich legowisk. Decydują o tym właściwość naszej izolacji:

  • wełna celulozowa zawiera sole boru, które podrażniają błony śluzowe, więc zwierzęta unikają kontaktu z tym materiałem,
  • wełna celulozowa – w przeciwieństwie do mat z wełny mineralnej – posiada postać sypką, łatwo rozgrzebującą się, a to powoduje, że niemal zupełnie nie nadaje się do tworzenia legowisk dla zwierząt.

Naprawa czy nowa izolacja

W związku z problemami właścicieli domów z legowiskami kun na poddaszach oferujemy dwa rodzaje działań:

  • Nadmuch wełny celulozowej na starą wełnę – według naszych doświadczeń daje to 50-procentową gwarancję, że kuna nie wróci. Trzeba jednak pamiętać, że pod warstwą wełny celulozowej spoczywa jeszcze stara wełna mineralna, która jest dla zwierząt atrakcyjnym materiałem do budowy legowiska.
  • Wyciągnięcie starej wełny i wypełnienie przegród wełną celulozową. W tym wypadku prawdopodobieństwo powrotu kuny jest minimalne.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie napraw izolacji. Działamy na terenie całej Polski.

Jak rozpoznać obecność kuny na poddaszu?

Kuna na poddaszu pozostawia po sobie charakterystyczne oznaki, które pozwalają na zauważenie jej obecności. Jeśli zwierzę wciąż przebywa w tym miejscu, domownicy mogą usłyszeć charakterystyczne odgłosy. Zazwyczaj są one słyszalne w nocy, kiedy kuny są najbardziej aktywne. Ich działalność może prowadzić do uszkodzenia izolacji znajdującej się na poddaszu. Czasami można pomylić odgłosy bytowania zwierzęcia z obecnością myszy. Te są jednak zwykle cichsze, ale wcale nie oznacza to, że można zignorować ten problem.

Kuna pozostawia również odchody w izolacji poddasza. Przyczynia się to do wystąpienia nieprzyjemnego zapachu oraz niszczenia zastosowanej wełny. Jeśli podejrzewasz, że w Twoim domu znajduje się kuna, warto poprosić o pomoc specjalistów. Dysponujemy kamerami termowizyjnymi, pozwalającymi na sprawdzenie, w jakich punktach doszło do uszkodzenia izolacji. Jeśli takie zniszczenia są znaczne, możemy zająć się ponownym ocieplaniem stropodachów i poddaszy. Wówczas konieczne jest usunięcie materiału zasiedlonego przez kunę lub inne szkodniki i wymienienia go na nowoczesne odkrycie, czyli celulozę. Jej skład jest w pełni bezpieczny dla ludzi, ale nie przyciąga zwierząt oraz uniemożliwia przygotowanie gniazda.

Działamy w Szczecinie i okolicznych miejscowościach. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów zlecenia.