Naprawa izolacji dachu zniszczonej przez bytowanie kuny

Home/Naprawa izolacji dachu zniszczonej przez bytowanie kuny

W ostatnich czasach coraz częstszym problemem jest niszczenie izolacji termicznej przez kuny. Problem występuje na terenie całego kraju. Wykonujemy coraz więcej napraw izolacji u klientów uskarżających się niechcianych lokatorów. W takich przypadkach zasadnicze pytanie brzmi czy wymiana starej wełny na nową rozwiąże problem. Wełna mineralna czy nawet szklana w postaci mat zawsze stanowi bowiem dla kun atrakcyjny materiał na legowisko (bądź toaletę).

W obliczu problemów wywoływanych przez wspomniane szkodniki nasza Firma oferuje klientom dwa rodzaje usług:
1. nadmuch wełny celulozowej na starą wełnę – według naszych doświadczenia stanowi 50% gwarancję, że kuna nie wróci. Trzeba jednak pamiętać, że pod warstwą wełny celulozowej spoczywa wtedy stara wełna, która jest dla tych zwierząt atrakcyjnym materiałem do budowy legowiska.
2. wyciągnięcie starej wełny i wypełnienie przegród wełną celulozową – tu prawdopodobieństwo powrotu kuny jest minimalne. Wynika to z dwóch powodów:
– wełna celulozowa zawiera sole boru, które przy bezpośrednim kontakcie podrażniają błony śluzowe i obniżają atrakcyjność takiego środowiska dla szkodników,
– w przeciwieństwie do mat z wełny mineralnej wełna celulozowa posiada postać sypką, „łatwo rozgrzebującą się”, przez co niemal zupełnie nie nadaje się do tworzenia legowiska.Przy wymianie izolacji na wełnę celulozową dodatkowo klient może się cieszyć lepszym komfortem w czasie upałów i lepszym wypełnieniem przegród (brak potrzeby rezerwowania przestrzeni na sznurkowanie).

Przy całkowitej wymianie ocieplenia na wełnę celulozową gwarantujemy że Kuna nie powróci na poddasze. Do naszych prac stosujemy wełnę celulozową firmy Termex [Stop Kuna].