Ocieplanie stropodachu

Home/Ocieplanie stropodachu

Ocieplanie stropodachów

Ocieplanie stropodachów wykonujemy na terenie całej Polski. Ocieplanie stropodachów jest bardzo trudne do wykonania metodą tradycyjną. Ponieważ są to niskie i trudno dostępne przestrzenie, w praktyce jest niemożliwe dotarcie do każdego zakątka i dokładne pokrycie wszystkich powierzchni. To znacznie obniża skuteczność termoizolacji w pomieszczeniach. Wdmuchiwanie granulatu wełny celulozowej lub mineralnej likwiduje ten problem. Wykonywana tą metodą izolacja termiczna jest rozprowadzana na całej powierzchni w trudno dostępnych i niewidocznych miejscach. To gwarantuje skuteczne ocieplanie domu od wewnątrz, a jednocześnie powoduje zwiększenie jego wartości termoizolacyjnych. Pamiętajmy, że skuteczna izolacja dachów pozwala zaoszczędzić nawet do 30% kosztów energii.

Jak ocieplamy stropodach od wewnątrz

 

W przypadku braku dostępu do przestrzeni stropodachu, w dachu wycinany jest otwór o wymiarach 50×50 cm, którym wprowadzany jest wąż do wdmuchiwania termoizolacji. Liczba otworów jest uzależniona od możliwości dostępu do części stropodachu. Do wdmuchiwania stosujemy granulat celulozy lub granulat wełny mineralnej.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ocieplania domów od wewnątrz. Dzięki tej metodzie powstaje szczelna i trwała termoizolacja, która zagwarantuje minimum strat ciepła z budynku.