Ocieplenie stropodachu bardzo trudno wykonać metodą tradycyjną, ponieważ są to niskie i trudno dostępne przestrzenie, w praktyce jest niemożliwe skuteczne ocieplenie. To znacznie obniża skuteczność termoizolacji w pomieszczeniach. Wdmuchiwanie izolacji likwiduje ten problem. Wdmuchiwana izolacja termiczna rozprowadza się na całej powierzchni w trudno dostępnych miejscach nawet niewidocznych. To gwarantuje skuteczne ocieplanie domu od wewnątrz, a jednocześnie zwiększenie wartości termoizolacyjnych domu. Pamiętajmy, że dzięki ociepleniu dachu możemy zaoszczędzić nawet do 20% kosztów na energii.

Jak ocieplamy stropodach od wewnątrz

W przypadku braku dostępu do przestrzeni stropodachu w dachu wycinany jest otwór o wymiarach 50×50 cm, którym wprowadzany jest wąż wdmuchując termoizolację. Ilość otworów uzależniona jest od możliwości dostępu do części stropodachu. Do wdmuchiwania stosujemy granulat celulozy isofloc F, wełny oraz granulat styropianu.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ocieplania domów od wewnątrz, co gwarantuje skuteczną termoizolację przez długi czas.

Natrysk granulatów wełny szklanej lub celulozy jest alternatywą dla sztucznych i szkodliwych natrysków pianki poliuretanowej. Meteriał izolacyjny (np. granulat wełny szklanej lub celulozy) zwilżany jest emulsją klejową lub samą wodą, dzięki czemu uzyskuje lepkość pozwalającą na związanie z podłożem.
Do natrysku wykorzystujemy wełnę celulozową isofloc F lub system TC-417 (granulat wełny szklanej + emulsja klejowa).
Współczynnik przewodzenia ciepła λ dla TC-417 wynosi 0,035 W/mK, zaś dla isofloc F 0,037 W/mK.

Badania termowizyjne w budownictwie wykorzystywane są do sprawdzania jakości i szczelności izolacji budynków. Są szybką, nowoczesną i niezawodną metodą diagnostyczną izolacyjności cieplnej budynków oraz jakości wykonania. Na wiarygodność pomiaru temperatury przy pomocy termowizji ma wpływ szereg czynników towarzyszących pomiarowi. Dokładny pomiar rozkładu temperatury wymaga dodatkowych zabiegów mających na celu określenie emisyjności badanej powierzchni, wyeliminowanie wpływu ewentualnych błędów w jej określeniu oraz określenie wpływu otoczenia na wynik pomiaru. Aby badanie było wiarygodne i doszło do skutku, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić przynajmniej 15oC. Istotnym czynnikiem jest również nasłonecznienie (im mniejsze tym lepiej). W budownictwie badania termowizyjne stosowane są również w celu określenia np. czy ramy stolarki okiennej są osadzone poprawnie, do wykrywania wad ogrzewania podłogowego niedrożności instalacji grzewczej oraz sprawdzenia prawidłowego działania instalacji wentylacyjnej.

Metoda wdmuchiwania daje gwarancję, że ocieplane poddasze spełni swoją funkcję i nie narazi na koszty związane z ogrzewaniem czy naprawy izolacji. Wdmuchiwanie izolacji zapewni trwałą warstwę izolacji bez mostków termicznych i kondensacyjnych. Nadmiar wysokiej gęstości 25 kg/m³ gwarantuje stabilność izolacji oraz szczelność ocieplenia poddaszy na przedmuchy powietrza. Przy ociepleniach skosów powyżej 10° materiał zagęszczamy do 40 kg/m³, dzięki temu nie osiądzie w przegrodzie dachu i prawidłowo spełni swoją funkcję ocieplenia poddasza.

Panujące na poddaszu zimno, niekomfortowy klimat, a latem wysokie temperatury to tylko niektóre ze skutków wadliwie wykonanej izolacji. Wady izolacji poddaszy to najczęściej niedopasowane płyty z wełny mineralnej, nieprawidłowo ocieplona murłata, niekompletnie wypełnienie przegrody na skutek starzenia się izolacji z wełny mineralnej, mostki termiczne lub niewystarczająca grubość izolacji. Konieczna jest naprawa tych wad. Isofloc F instalowany metodą wdmuchiwana jest niezastąpiony przy wykonywaniu poprawek istniejącej izolacji. Materiał wdmuchiwany pod ciśnieniem dociera w każdy zakamarek. Wypełnia istniejące pustki i uszczelnia warstwę izolacji. Aby wykonać taką poprawkę nie trzeba usuwać okładziny wewnętrznej. Wystarczy wykonać kilka otworów niedużej średnicy. Często można też dostać się do przegrody od strony dachu, np. zdejmując jedynie kilka dachówek. Dzięki temu w ogóle nie naruszamy wewnętrznej okładziny poddasza. Naprawy izolacji poprzedzamy badaniem termowizyjnym przed i po wykonaniu naprawy.

Ocieplanie stropu piwnicy polega na natrysku izolacji Isofloc F z domieszką wody i kleju. Izolacja nakładana jest z gęstością do 35 kg/m³. Przy natryskiwaniu materiał dopasowuje się do nieregularnych powierzchni. Tworzy jednolitą i ciągłą warstwę termoizolacji bez spoin. Doskonale sprawdza się w przestrzeniach trudnych do ocieplenia metodą tradycyjną ze względu na skomplikowaną budowę stropu i obecność instalacji.

Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego w szczeliny jest na pewno tańsze niż docieplenie ścian metodą lekko-mokrą. Metodę tą stosuje się w domach już istniejących, w których nie ma innej izolacji. Metodą tą wdmuchujemy granulat styropianowy poprzez nawiercenie otworów w ścianie zewnętrznej o średnicy 23 mm i poprzez sprawdzenie komory kamerą wziernikową.

Ocieplenie metodą wdmuchiwania ociepleń sypkich granulatów izolacyjnych na przykład, ścian szkieletowych, ścian działowych, ścian prefabrykowanych i podłóg jest wydajne i szybkie. W budynkach z konstrukcji szkieletowych uzupełnia się granulatem izolacyjnym przestrzeń po między poszyciem zewnętrznym a wewnętrznym pod ciśnieniem co powoduje szczelne wypełnienie całej przegrody nawet trudno dostępnych miejsc. Metoda wdmuchiwania ociepleń to bardzo dobra izolacja cieplna i akustyczna, metoda ta eliminuje powstawanie mostków termicznych nie do uniknięcia ocieplenia metodą tradycyjną, czyli wełna czy styropian.

W Firmie ISO-DACH specjalizujemy się w różnego rodzaju pracach dekarskich i blacharskich począwszy od ocieplania dachów aż do ich całkowitego wykończenia. Nasze usługi wykonuje Dekarz , bez względu na charakter i architekturę obiektu. W razie potrzeby wymieniamy stare pokrycia dachowe i opierzenia odświeżanego budynku.
W zależności od rodzaju dachu dobieramy indywidualne materiały na jego pokrycie. Rodzaj dachu ma znaczny wpływ na sposób odprowadzania wody dlatego wybór właściwego produktu ma istotne znaczenie. Przykładowo im mniejszy spadek dachu tym pokrycie powinno być bardziej szczelne, tym samym papa termozgrzewalna idealnie zda egzamin na dachu płaskim ale już przy dachach spadzistych lepsze zastosowanie znajdzie dachówka ceramiczna lub cementowa.
Nasze usługi wykonujemy na obszarze województwa Zachodniopomorskiego.