Wykonanie ocieplenia poddasza celulozą zapewnia lepszą izolację niż warstwy tradycyjnych materiałów – wełny mineralnej czy styropianu. Ułożenie z nich szczelnej powłoki jest trudne – z biegiem lat mostki termiczne stają się coraz większe, a izolacja coraz mniej skuteczna. Natomiast zastosowanie do ocieplenia poddasza granulatu z celulozy lub wełny daje zdecydowanie lepsze rezultaty.

Poddasze jest szczególnie narażone na utratę ciepła. Skośne dachy powodują zsuwanie się izolacji, trudno szczelnie wypełnić miejsca styku z kominem, oknami połaciowymi czy krokwiami. Badanie kamerą termowizyjną wykrywa z reguły liczne miejsca wypuszczania ciepła, których powierzchnia z biegiem lat rośnie.

Dlaczego ocieplenie poddasza celulozą jest najlepsze

Przewaga ocieplenia poddasza celulozą nad płatami wełny mineralnej czy styropianu polega na tym, że szczelnie wypełnia ona całą wolną przestrzeń. Wdmuchujemy ją pod ciśnieniem w puste miejsca pod dachem, a drobinki izolacji same tworzą zwartą warstwę zapobiegającą stratom ciepła.

Przed nadmuchiwaniem celulozy robimy drobne otwory w okładzinie poddasza. Przez nie tłoczymy izolator, aż zapełni całą przestrzeń. Po wykonaniu ocieplenia zakrywamy i maskujemy otwory. Często w domach izolowanych wełną mineralną czy styropianem nie trzeba kłaść ocieplenia od nowa. Wykonujemy badania kamerą termowizyjną, które mogą wykazać, że wystarczy naprawić ocieplenie poddasza poprzez uzupełnienie izolacji.

Nasze materiały zapewnią maksymalny poziom oszczędności ciepła, a także są rozwiązaniami w pełni ekologicznymi. Docieplenie poddasza pozwala uzyskać znaczne oszczędności w ogrzewaniu domu. Dzięki temu dobrze ogrzany dom zachowuje stałą temperaturę wnętrza, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych nakładów na paliwo do pieca c.o.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Z reguły pracujemy w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie i okolicach, ale zlecania przyjmujemy z terenu całej Polski.

Jak przebiega ocieplenie poddasza?

Wybór odpowiedniego materiału do ocieplenia poddasza to dopiero początek. Niezwykle istotne jest również ułożenie go w docelowym miejscu w odpowiedni sposób. Do ocieplania poddasza niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. W przypadku celulozy są to specjalne dmuchawy, generujące wysokie ciśnienie. Nasza ekipa podczas prowadzonych prac dba o to, by uzyskać równomiernie rozłożoną warstwę izolacji w każdym miejscu. Materiał musi być odpowiednio napowietrzony przed umieszczeniem go pod stropem. Z tego powodu dbamy o to, by uzyskać jego właściwą gęstość oraz położenie. Zazwyczaj podczas ocieplania poddasza pracujemy w większych grupach lub parach, co pozwala na obsługiwanie węża oraz jego jednoczesne napełnianie. W ten sposób prowadzone prace przebiegają znacznie szybciej.

Wykonujemy ocieplenia poddaszy w różnych budynkach, zwłaszcza mieszkalnych. Izolacje wdmuchiwane oferowane przez naszą firmę pozwalają na maksymalne uszczelnienie całej konstrukcji, dzięki czemu można oszczędzić na ogrzewaniu budynku. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując metodę naszej pracy do dokładnej konstrukcji poddasza. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów i najbliższego wolnego terminu.