Wykonanie ocieplenia poddasza celulozą pozwala uzyskać wyższej jakości izolację niż w przypadku zastosowania warstwy tradycyjnych materiałów – wełny mineralnej czy styropianu. Ułożenie z nich szczelnej powłoki jest trudne i nie daje gwarancji uzyskania jednolitej, doskonale wypełnionej przestrzeni. Z biegiem lat mostki termiczne stają się coraz większe, a izolacja coraz mniej skuteczna. W takim przypadku z pomocą przychodzi ocieplenie przy wykorzystaniu granulatu z celulozy lub wełny – jest trwalsze i daje lepsze rezultaty. Metoda ta sprawdza się także jako sposób na ocieplenie stropodachów.

Poddasze jest szczególnie narażone na utratę ciepła. Skośne dachy powodują zsuwanie się izolacji, trudno szczelnie wypełnić miejsca styku z kominem, oknami połaciowymi czy krokwiami. Badanie kamerą termowizyjną wykrywa z reguły liczne miejsca wypuszczania ciepła, których powierzchnia z biegiem lat rośnie.

Dlaczego do wykonania izolacji warto wykorzystać celulozę?

Przewaga ocieplenia poddasza celulozą nad płatami wełny mineralnej czy styropianu polega na tym, że szczelnie wypełnia ona całą wolną przestrzeń. Jest ona wdmuchiwana w puste miejsca pod dachem pod wysokim ciśnieniem. W efekcie drobinki izolacji same tworzą zwartą warstwę zapobiegającą stratom ciepła.

Przed nadmuchiwaniem celulozy specjaliści wykonują drobne otwory w okładzinie poddasza. To przez nie jest tłoczony izolator aż do momentu, gdy zapełni całą przestrzeń. Po wykonaniu ocieplenia są one zakrywane i odpowiednio maskowane. Zaznaczamy również, że często w istniejących już domach, izolowanych wełną mineralną czy styropianem, nie trzeba kłaść ocieplenia od nowa. W takiej sytuacji wykonujemy badania kamerą termowizyjną – pozwalają one wykazać, że wystarczy naprawić ocieplenie poddasza poprzez uzupełnienie izolacji.

Oferujemy materiały, które zapewnią maksymalny poziom oszczędności ciepła, a także są rozwiązaniami w pełni ekologicznymi. Docieplenie poddasza pozwala uzyskać znaczne oszczędności w ogrzewaniu domu. Dzięki niemu nieruchomość zachowuje stałą temperaturę wnętrza, bez potrzeby ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych na paliwo do pieca c.o.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się ze szczegółami oferty. Z reguły pracujemy w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie i okolicach, ale zlecania przyjmujemy również z terenu całej Polski.