Wykonanie ocieplenia ścian i podłóg poprzez wprowadzenia sypkich granulatów izolacyjnych jest wydajne i szybkie. Zmniejsza skutecznie nie tylko ubytki ciepła, ale poprawia także izolację akustyczną.

Wdmuchiwanie izolacji w postaci granulatu celulozowego przynosi doskonałe efekty w ścianach szkieletowych, ścianach działowych, ścianach prefabrykowanych i podłogach. Granulki celulozy doskonale wypełniają puste przestrzenie między konstrukcjami ścian i podłóg. Nie pozostawiają żadnych szczelin czy mostków termicznych i akustycznych. Pod tym względem są skuteczniejsze od tradycyjnych materiałów – płatów wełny mineralnej czy styropianu, między którymi zawsze pozostają drobne szczeliny. Dlatego choć wszystkie mają podobne parametry izolacji termicznej, to ocieplenie celulozą jest szczelniejsze. Izolację z granulatu celulozowego można stosować także do ocieplania stropodachów czy poddaszy.

Izolacja akustyczna ścian

Dodatkową zaletą izolacji wykonanej z granulatu celulozowego jest wyciszanie hałasu. Materiał ten charakteryzuje się dużymi możliwościami izolacji akustycznej ścian.

10-centymetrowa warstwa izolacji z tego materiału zmniejsza natężenie hałasu o ponad 50 decybeli. Oznacza to w praktyce, że np. dźwięki gry na pianinie w sąsiednim pomieszczeniu zredukuje do poziomu szeptu. To zaleta miękkich, elastycznych włókien celulozy, które pochłaniają fale dźwiękowe. Im grubsza warstwa izolacji, tym daje lepsze efekty.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Pracujemy najczęściej w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie, ale zlecenia przyjmujemy z całej Polski.

Jak przebiega ocieplanie celulozą?

Izolacje wdmuchiwane wykonuje się bez konieczności przeprowadzania gruntownych prac remontowych. Konieczne jest wykorzystanie specjalnych węży, aplikujących materiał pod dużym ciśnieniem. Poprzez rurę o dość dużej średnicy surowiec ocieplający przenika do docelowego miejsca. W trakcie jego aplikowania konieczne jest bieżące uzupełnianie materiału. Operator porusza wężem w taki sposób, by równomiernie rozłożyć celulozę na poddaszu. Dobiera on odpowiednie ciśnienie oraz szybkość wtłaczania. To od niego zależy, z jakimi ustawieniami będzie pracować sprzęt.

Ocieplenie celulozą jest bardzo skuteczną metodą, powszechnie stosowaną w wielu budynkach. Taki sposób minimalizuje powstawanie wolnych przestrzeni. Celuloza tworzy bowiem jednolitą, zbitą masę doskonale wypełniającą nawet trudno dostępne miejsca. To właśnie dlatego może być ona wykorzystywana m.in. w budynkach o nietypowych konstrukcjach poddaszy. Przeprowadzamy również ocieplenie stropów piwnic oraz wielu innych powierzchni, w których konieczne jest zapewnienie lepszej izolacyjności cieplnej czy wygłuszenie pomieszczeń.

Cały proces związany z ocieplaniem celulozą poprzedzamy wykorzystaniem kamery termowizyjnej, która pozwala na wykrycie punktów, gdzie „ucieka” najwięcej ciepła. W ten sposób można uzyskać jeszcze lepszy efekt, skupiając się zwłaszcza na szczególnie wrażliwych punktach w konstrukcji budynku.