Wykonujemy ocieplenia stropodachów bloków, wieżowców i wielu innych rodzajów budynków. Wyjaśniamy, że prawidłowo wykonana izolacja wewnętrzna płaskich dachów pozwala skutecznie obniżyć koszty utrzymania nieruchomości. To właśnie z tego powodu wielu właścicieli budynków decyduje się na tę inwestycję – wymaga ona poniesienia nakładu finansowego, jednak szybko się on zwraca.

Źle wykonane ocieplenie stropów i stropodachów w starych domach nie jest niczym zaskakującym. W budynkach postawionych 20-30 lat temu i starszych nie przykładano należytej uwagi do zapewnienia niskich kosztów eksploatacji. Co gorsza, ocieplenie stropodachów metodami tradycyjnymi – płatami wełny mineralnej czy styropianu – jest w tych przypadkach bardzo trudne, a wykonanie szczelnej izolacji pod całą powierzchnią dachu wręcz niemożliwe.

Z pomocą przyszła nowoczesna technologia wdmuchiwania granulatu wełny mineralnej lub celulozowej. Dysponujemy urządzeniami, które dokładnie rozprowadzają izolację pod całą powierzchnią dachu – także w trudno dostępnych i niewidocznych miejscach. Dzięki temu gwarantujemy skuteczne ocieplanie domu od wewnątrz, a jednocześnie zwiększenie jego wartości termoizolacyjnych. Dobrze wykonane ocieplenie stropodachów pozwala zaoszczędzić nawet do 30 proc. kosztów energii. Podobne korzyści przynosi izolacja poddasza celulozą w domach jednorodzinnych.

Jak wykonujemy ocieplenie stropodachu od wewnątrz?

Praca przy ocieplaniu stropodachu nie powoduje żadnych uciążliwości dla mieszkańców. W przypadku braku dostępu do przestrzeni wewnętrznej stropodachu wycinamy otwór w dachu o wymiarach 50×50 cm – pozwala on wprowadzić wąż do wdmuchiwania termoizolacji. Liczba otworów jest uzależniona od możliwości dostępu do poszczególnych części stropodachu. Do wykonania ocieplenia stosujemy granulat celulozy lub granulat wełny mineralnej. Po przeprowadzeniu prac otwory zaklejamy i przywracamy wygląd konstrukcji zgodnie ze stanem sprzed rozpoczęcia robót.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą ocieplania stropodachów. Z doświadczenia wiemy, że w starych budynkach dobre efekty przynosi również wykonanie izolacji podłóg piwnic. Dzięki natryskowej metodzie stosowanej przez naszą firmę powstaje szczelna i trwała termoizolacja, która gwarantuje zminimalizowanie strat ciepła z budynku.