Wykonujemy ocieplenia stropodachów bloków, wieżowców i dowolnych budynków. Izolacja wewnętrzna płaskich dachów skutecznie obniża koszty utrzymania domów.

Źle ocieplone stropodachy i stropy w starych domach to norma. W budynkach postawionych 20-30 lat temu i starszych nie przykładano należytej uwagi do zapewnienia niskich kosztów eksploatacji. Co gorsza ocieplenie stropodachów metodami tradycyjnymi – płatami wełny mineralnej czy styropianu – jest w tych przypadkach bardzo trudne, a wykonanie szczelnej izolacji pod całą powierzchnią dachu wręcz niemożliwe.

Dopiero nowoczesna technologia wdmuchiwania granulatu wełny mineralnej lub celulozowej poradziła sobie z tym problemem. Nasze urządzenia dokładnie rozprowadzają izolację pod całą powierzchnią dachu – także w trudno dostępnych i niewidocznych miejscach. To gwarantuje skuteczne ocieplanie domu od wewnątrz, a jednocześnie powoduje zwiększenie jego wartości termoizolacyjne. Skuteczna izolacja dachów pozwala zaoszczędzić nawet do 30 proc. kosztów energii. Podobne oszczędności przynosi ocieplenie poddasza celulozą w domach jednorodzinnych.

Jak ocieplamy stropodach od wewnątrz

Praca przy ocieplaniu stropodachu nie powoduje żadnych uciążliwości dla mieszkańców. W przypadku braku dostępu do przestrzeni wewnętrznej stropodachu, wycinamy otwór w dachu o wymiarach 50×50 cm, którym wprowadzamy wąż do wdmuchiwania termoizolacji. Liczba otworów jest uzależniona od możliwości dostępu do poszczególnych części stropodachu. Do wdmuchiwania stosujemy granulat celulozy lub granulat wełny mineralnej. Po wykonaniu izolacji otwory zaklejamy i przywracamy wygląd sprzed robót.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ocieplania stropodachów. Z doświadczenia wiemy, że w starych budynkach dobre efekty przynosi ocieplenie stropów piwnic. Dzięki natryskowej metodzie stosowanej przez naszą firmę powstaje szczelna i trwała termoizolacja, która gwarantuje zminimalizowanie strat ciepła z budynku.