Termoizolacja ścian z pustką powietrzną

Wykonujemy termoizolację domów budowanych w technologii dwuwarstwowej z pustką powietrzną pomiędzy warstwami ścian. Wypełnienie szczelnie pustki wełną z celulozy zmniejsza koszty ogrzewania budynku.

Termoizolację w ścianach z pustką powietrzną wprowadzamy poprzez niewielkie otwory (średnica 23 mm) nawiercone w warstwie zewnętrznej cegieł. Do środka pod ciśnieniem wdmuchujemy izolator – impregnowaną wełnę z celulozy o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. Wełna szczelnie wypełnia pustą szczelinę. Jej ułożenie sprawdzamy kamerą termowizyjną i w razie konieczności wykonujemy poprawki w ułożeniu ocieplenia.

Po zakończeniu całej operacji zaklejamy otwory klejem mrozoodpornym i maskujemy miejsca naszej ingerencji…

Zalety wypełnienia pustki w ścianach termoizolacją z celulozy

Operacja wykonania termoizolacji ścian z pustką powietrzną jest zupełnie nieuciążliwa dla mieszkańców. Całość prac odbywa się na zewnątrz domu.

Zaletą tego sposobu ocieplenia jest to, że nie zmienia się grubość ścian. Jednak skuteczne wykonanie  ocieplenia domów budowanych w technologii dwuwarstwowej wymaga dobrej wiedzy o konstrukcji ścian, aby można było dobrze rozprowadzić izolację po całej wolnej przestrzeni. Nam pomaga szczegółowa analiza ścian wykonana kamerą termowizyjną.

Wdmuchiwanie dociepleń w szczeliny jest tańsze niż termoizolacja ścian metodą lekko-mokrą. Użycie wełny z celulozy jako izolatora daje również dobre rezultatu przy ocieplaniu poddasza czy stropodachów. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Najczęściej pracujemy w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie i okolicach, ale przyjmujemy zlecania z całej Polski.