Szkody wyrządzone przez kuny na poddaszu to duży problem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Legowiska gryzoni w ociepleniu z wełny mineralnej powodują nie tylko duże ubytki ciepła, ale przede wszystkim poważnie szkodzą konstrukcji budynków.

Naprawę izolacji dachu i ocieplenia poddaszy wykonujemy z wełny celulozowej, w której kuny nigdy nie zakładają swoich legowisk. Wynika to z właściwości izolacji, a mianowicie:

  • wełna celulozowa zawiera sole boru, które podrażniają błony śluzowe zwierząt – w efekcie unikają one kontaktu z materiałem,
  • wełna celulozowa – w przeciwieństwie do mat z wełny mineralnej – ma postać sypką i łatwo rozgrzebującą się. To z kolei sprawia, że zupełnie nie nadaje się do tworzenia legowisk dla zwierząt.

Naprawa czy nowa izolacja – które rozwiązanie jest lepsze?

Właścicielom nieruchomości z legowiskami kun na poddaszach oferujemy dwa rodzaje działań:

  • nadmuch wełny celulozowej na starą wełnę – według naszych doświadczeń ta metoda naprawy izolacji dachu daje to 50-procentową gwarancję, że kuna nie wróci. Należy jednak pamiętać, że pod warstwą wełny celulozowej spoczywa jeszcze stara wełna mineralna, która jest dla zwierząt atrakcyjnym materiałem do budowy legowiska.
  • wyciągnięcie starej wełny i wypełnienie przegród wełną celulozową – rozwiązanie to daje wysokie prawdopodobieństwo, że powrót kuny na poddasze będzie niemożliwy.

Zapraszamy do korzystania z oferowanych usług. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie napraw izolacji dachu. Działamy na terenie całej Polski – ale głównie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Stargardu.