Szkody wyrządzone przez kuny na poddaszu to duży problem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Legowiska gryzoni w ociepleniu z wełny mineralnej powodują duże ubytki ciepła i mogą nawet szkodzić konstrukcji budynków.

Wykonujemy ocieplenia poddaszy z wełny celulozowej, w której kuny nigdy nie zakładają swoich legowisk. Decydują o tym właściwość naszej izolacji:

  • wełna celulozowa zawiera sole boru, które podrażniają błony śluzowe, więc zwierzęta unikają kontaktu z tym materiałem,
  • wełna celulozowa – w przeciwieństwie do mat z wełny mineralnej – posiada postać sypką, łatwo rozgrzebującą się, a to powoduje, że niemal zupełnie nie nadaje się do tworzenia legowisk dla zwierząt.

Naprawa czy nowa izolacja

W związku z problemami właścicieli domów z legowiskami kun na poddaszach oferujemy dwa rodzaje działań:

  • Nadmuch wełny celulozowej na starą wełnę – według naszych doświadczeń daje to 50-procentową gwarancję, że kuna nie wróci. Trzeba jednak pamiętać, że pod warstwą wełny celulozowej spoczywa jeszcze stara wełna mineralna, która jest dla zwierząt atrakcyjnym materiałem do budowy legowiska.
  • Wyciągnięcie starej wełny i wypełnienie przegród wełną celulozową. W tym wypadku prawdopodobieństwo powrotu kuny jest minimalne.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie napraw izolacji. Działamy na terenie całej Polski.