Naprawa ocieplenia poddasza

Badania termowizyjne często wykazują, że stan izolacji wymaga naprawy ocieplenia poddasza. Dotyczy to przede wszystkim izolacji wykonanej tradycyjnie z płatów wełny mineralnej lub styropianu.

Nawet najstaranniej wykonana izolacja dachu z materiałów tradycyjnych ma liczne mostki termiczne, które obniżają jej skuteczność. Na dodatek z biegiem lat szczeliny i ubytki powiększają się. Z czasem skutkuje to dużymi ubytkami ciepła. Najczęściej spotykane wady, jakie może mieć izolacja poddasza, to:

  • brak starannego dopasowania płyt z wełny mineralnej do ocieplanej powierzchni,
  • niewłaściwie zaizolowana murłata,
  • ubytki izolacji w przegrodach, które wynikają ze starzenia się materiału lub jego niedokładnego mocowania,
  • zniszczona izolacja przez bytowanie kuny na poddaszu,
  • zbyt cienka warstwa materiału izolacyjnego w stosunku do wymaganych parametrów przenikalności ciepła.

W każdej z wymienionych sytuacji konieczna jest naprawa ocieplenia i usunięcie wad.

Wełna celulozowa – skuteczny materiał do izolacji poddasza

Wykorzystujemy wełnę celulozową w granulkach, która doskonale nadaje się nie tylko do nowych ociepleń, ale również do prac korygujących i naprawczych. Wdmuchiwany pod ciśnieniem, napowietrzony materiał dociera do najmniejszej szczeliny. Mikroskopijne włókienka łączą się ze sobą w otulinie powietrza i tworzą zwartą, szczelną warstwę. Znajdujący się między nimi gaz tworzy dodatkowe komory, które blokują przenikanie ciepła.

Naprawa ocieplenia poddasza tą metodą jest bardzo skuteczna i szybka – nie wymaga żadnego demontażu poszycia poddasza, więc prace nie generują dodatkowych kosztów. Podczas naprawy ocieplenia poddasza wykonujemy kilka niewielkich otworów, przez które podajemy granulat celulozy. Czasem trzeba także uzupełnić izolację dachu od zewnątrz, wtedy wystarcza nam demontaż kilkunastu dachówek. 

Przed naprawą ocieplenia poddasza i po wykonaniu pracy sprawdzamy skuteczność izolacji badaniem termowizyjnym. Dokładne pomiary wykorzystujemy także przy pozostałych usługach – ocieplaniu stropu piwnicy, ścian i podłóg. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Najczęściej wykonujemy prace w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie i okolicach, ale przyjmujemy zlecenia z całej Polski.