Ocieplanie ścian i podłóg

Wykonanie ocieplenia ścian i podłóg poprzez wprowadzenia sypkich granulatów izolacyjnych jest wydajne i szybkie. Zmniejsza skutecznie nie tylko ubytki ciepła, ale poprawia także izolację akustyczną.

Wdmuchiwanie izolacji w postaci granulatu celulozowego przynosi doskonałe efekty w ścianach szkieletowych, ścianach działowych, ścianach prefabrykowanych i podłogach. Granulki celulozy doskonale wypełniają puste przestrzenie między konstrukcjami ścian i podłóg. Nie pozostawiają żadnych szczelin czy mostków termicznych i akustycznych. Pod tym względem są skuteczniejsze od tradycyjnych materiałów – płatów wełny mineralnej czy styropianu, między którymi zawsze pozostają drobne szczeliny. Dlatego choć wszystkie mają podobne parametry izolacji termicznej, to ocieplenie celulozą jest szczelniejsze. Izolację z granulatu celulozowego można stosować także do ocieplania stropodachów czy poddaszy.

Izolacja akustyczna ścian

Dodatkową zaletą izolacji wykonanej z granulatu celulozowego jest wyciszanie hałasu. Materiał ten charakteryzuje się dużymi możliwościami izolacji akustycznej ścian.

10-centymetrowa warstwa izolacji z tego materiału zmniejsza natężenie hałasu o ponad 50 decybeli. Oznacza to w praktyce, że np. dźwięki gry na pianinie w sąsiednim pomieszczeniu zredukuje do poziomu szeptu. To zaleta miękkich, elastycznych włókien celulozy, które pochłaniają fale dźwiękowe. Im grubsza warstwa izolacji, tym daje lepsze efekty.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Pracujemy najczęściej w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie, ale zlecenia przyjmujemy z całej Polski.