fbpx

Czym jest system izolacji termiczno-akustycznej „Białe Ciepło”?

Strona główna/Blog/Czym jest system izolacji termiczno-akustycznej „Białe Ciepło”?

Jeśli szukasz systemu izolacyjnego, który idealnie sprawdzi się w garażach wielkopowierzchniowych, na stropach piwnic budynków wielorodzinnych, w halach, w magazynach, a także w biurach, restauracjach, bankach i korytarzach szkół, wypróbuj system „Białe Ciepło”. Wszystkiego, co warto o nim wiedzieć dowiesz się z naszego wpisu.

Czym jest system izolacji termiczno-akustycznej „Białe Ciepło”?

Oferowany przez nas system izolacji aplikuje się poprzez natrysk hydrodynamiczny specjalnym agregatem. Warstwa izolacyjna w systemie „Białe ciepło” składa się z wełny mineralnej oraz z lepiszczy, które ją sklejają. W ten sposób izolacja zyskuje odpowiednią grubość. Po wykonaniu natrysku, wykorzystując odpowiednie narzędzia, warstwa izolacyjna zostaje właściwie wykończona, uzyskując strukturę gładką lub porowatą. Gdy izolacja wyschnie, jej powierzchnię można malować. System „Białe Ciepło” charakteryzuje się bardzo szybką aplikacją: w ciągu ośmiu godzin można pokryć od 50 aż do 100 m2  w zależności od grubości warstwy. Grubość izolacji przy jednorazowym natrysku wynosi do 250 milimetrów grubości.

Jakie są zalety systemu „Białe Ciepło”?

System izolacji termiczno-akustycznej „Białe Ciepło” posiada wiele zalet. Powstała warstwa izolacyjna jest bardzo lekka, niepalna, o korzystnej wartości współczynnika przewodzenia ciepła, a jej wykonanie jest szybkie i atrakcyjne cenowo. Posiada klasę odporności ogniowej A1, dzięki czemu może być stosowana w budynkach wielorodzinnych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Skutecznie chroni przed hałasem i eliminuje zagrożenie wilgocią,  także korozję oraz pleśń. Kolejnymi zaletami systemu izolacji „Białe ciepło” jest jego paro przepuszczalność, eliminacja mostków termicznych, ekologiczność oraz śnieżnobiały kolor w masie. Warto również wspomnieć, że jest to system niezwykle uniwersalny. Doskonale bowiem sprawdza się wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba ograniczenia straty ciepła i wyciszenia hałasu.