fbpx

Czy celuloza to dobry materiał do ocieplenia dachu?

Strona główna/Blog/Czy celuloza to dobry materiał do ocieplenia dachu?

Wełna celulozowa to wykorzystywany od wielu lat materiał izolacyjny, który świetnie sprawdza się do ocieplenia poddaszy i dachów. Co więcej, dzięki swoim właściwościom stanowi ochronę przed zagnieżdżaniem się kun, które w innych materiałach wyrządzają wiele szkody. Podpowiadamy, dlaczego warto wybrać celulozę w celu zabezpieczenia dachu przed przenikaniem chłodu i wilgoci.

Czym jest wełna celulozowa?

Wełna celulozowa to materiał izolacyjny, który powstaje z recyclingu makulatury. Głównym składnikiem jest więc celuloza pochodząca z przemiału gazet. Dla zwiększenia odporności celulozy na działanie czynników zewnętrznych, w tym również ognia, celuloza poddawana jest impregnacji przy użyciu specjalnych środków solnych. Ponadto materiał na etapie produkcji jest spryskiwany kwasem bornym, który zwalcza grzyby i pleśnie. Odstrasza kuny,  korniki i inne owady, dzięki czemu sprawdza się idealnie do ocieplenia takich przestrzeni jak poddasze oraz dach.

Dlaczego warto ocieplić dach wełną celulozową?

Wełna celulozowa posiada wiele cennych właściwości, dzięki którym jest materiał idealny do ocieplenia dachu. Najważniejszą cechą tego rodzaju wełny jest trudnopalność, którą materiał uzyskuje dzięki wymieszaniu strzępków makulatury z kwasem bornym. Wełna położona na ścianach lub dachu konstrukcji drewnianej zabezpiecza ją przed zapaleniem. Celuloza jest też produktem w pełni ekologicznym i tanim w produkcji. Dzięki swoim właściwością idealnie nadaje się do uzupełniania ubytków spowodowanych bytowaniem kun w dachach lub poddaszach. Kwas borny, którym jest zabezpieczona, ma działanie odstraszające drapieżniki. Dlatego, jeśli chcemy uniknąć problemów ze szczelnością warstwy izolacyjnej, warto wybrać wełnę celulozową.