fbpx

Dlaczego warto ocieplać poddasze?

Strona główna/Blog/Dlaczego warto ocieplać poddasze?

Dobrze ocieplony dom jest gwarancją utrzymania odpowiedniej temperatury w zimowych miesiącach oraz oszczędności związanych z jego ogrzewaniem. Dotyczy to ścian budynku, ale również piwnic i dachu. Koniecznie przeczytaj, dlaczego warto zadbać o docieplenie poddasza.

Jakie są najbardziej skuteczne sposoby na  ocieplenie poddasza?

Poddasze jest częścią domu mocno narażoną na straty temperatury – szacuje się, że przez dach ucieka nawet do 30% ciepła. Nie zapewnia on wystarczającej izolacji, a miejsca styku z kominem czy oknami połaciowymi stanowią dodatkowe punkty nieszczelności termicznej. Stąd bardzo trudno jest zadbać w tej partii budynku o stabilną temperaturę w każdej porze roku. Warto więc postarać się o odpowiednie docieplenie poddasza. Obecnie najczęściej wybieraną metodą jest celuloza. Ocieplanie celulozą polega na  wdmuchiwaniu jej pod ciśnieniem w puste przestrzenie pod dachem. Następnie drobinki izolacji łączą się, tworząc przy tym zwartą warstwę gwarantującą szczelność i ograniczenie utraty ciepła. Jest to bardzo skuteczny sposób docieplania strychów i poddaszy, który przebiega wyjątkowo szybko, a przy tym zapewnia równomierne rozłożenie izolacji. Szukasz sprawdzonej ekipy do ociepleń w Szczecinie? Koniecznie skorzystaj z usług firmy ISO-DACH. To specjaliści, których wieloletnie doświadczenie pozwala na precyzyjne dopasowanie metody ocieplenia do rodzaju poddasza.

Dlaczego dobrze jest ocieplić poddasze?

Ocieplone poddasze pozwala na zminimalizowanie strat ciepła. Tym samym możliwe jest utrzymanie wyższych temperatur w domu, co jest nieocenione w trakcie ogrzewania go zimą. Dzięki temu zyskujesz nie tylko lepiej ogrzane pomieszczenia, ale również oszczędności związane z kosztami opału. Dlatego zdecydowanie warto ocieplić strych lub poddasze.