Sezon jesienno-zimowy to w Polsce bardzo duża część roku. Prawdziwym wyzwaniem staje się więc ogrzewanie – i to nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale przede wszystkim dużych powierzchni przemysłowych. W różnego typu halach i magazynach muszą przecież panować odpowiednie warunki, które umożliwiają wykonywanie pracy oraz składowanie materiałów. Jak obniżyć koszty ogrzewania takich powierzchni? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Ocieplenie jako sposób na obniżenie kosztów ogrzewania
Jednym z najważniejszych sposobów na obniżenie kosztów ogrzewania jest ocieplenie budynku. W przypadku powierzchni przemysłowych należy wykorzystać metodę, która jest efektywna, a jednocześnie bardzo wydajna i korzystna cenowo.
Opcją, którą oferujemy, są izolacje wdmuchiwane, aplikowane pod dużym ciśnieniem. Wykonuje się je z wykorzystaniem celulozy, która jest rozkładana równomiernie, z szybkością i ciśnieniem dopasowanym do bieżących potrzeb. Dzięki swoim właściwościom celuloza dostaje się nawet w trudnodostępne miejsca i daje dodatkowe korzyści, takie jak wygłuszenie pomieszczeń.
Co ważne, proces ocieplania celulozą przebiega z wykorzystaniem kamer termowizyjnych. To sprawia, że ocieplanie jest szczególnie efektywne i umożliwia zabezpieczenie miejsc przez które „ucieka” ciepło.
Jak przebiega ocieplenie celulozą?
Aby ocieplanie celulozą było efektywne i dawało jak najlepsze rezultaty, ważne jest pamiętanie o kilku zasadach.
Oto najważniejsze z nich:
- niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, czyli przede wszystkim specjalnych dmuchaw, które generują duże ciśnienie,
- duże znaczenie ma równomierne rozłożenie warstwy izolacyjnej w każdym miejscu,
- ważne jest wykorzystanie profesjonalnego materiału o dużym napowietrzeniu (należy uzyskać jego odpowiednią gęstość oraz położenie),
- istotną rolę odgrywa indywidualne podejście i dopasowanie metod pracy do potrzeb.
Skorzystanie z ocieplania celulozowego sprawia, że koszty ogrzewania powierzchni przemysłowych obniżają się nawet o 30%.