fbpx

Na czym polega izolacja natryskowa?

Strona główna/Blog/Na czym polega izolacja natryskowa?

Izolacja natryskowa polega na umieszczeniu materiału izolacyjnego na ocieplanej powierzchni. Metoda wykorzystywana jest przy ocieplaniu dachów i poddaszy. Dobrym izolatorem może być wełna, a w szczególności jej celulozowa odmiana, która posiada charakterystyczne właściwości. Jak wykonuje się izolację natryskową i jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie tej metody?

Na czym polega izolacja natryskowa?

Docieplenie budynku obejmuje ściany i dach, a niekiedy i poddasze. Jest wykonywane nie tylko w nowych obiektach, ale również w starych, które nie były remontowane od wielu lat. Jest to konieczny zabieg, ponieważ do wnętrz przenika zimne powietrze, a z kolei nagromadzone ciepło ucieka na zewnątrz. Jedną z najskuteczniejszych metod wykorzystywanych między innymi przez firmę ISO-DACH Dariusz Jagodziński, jest izolacja natryskowa. Pod ciśnieniem nanosi się materiał budowlany na daną powierzchnię. Wartym uwagi izolatorem jest wełna, którą można zastosować w systemie Białe Ciepło.

Jakie naprawy wykonywane są izolacją natryskową?

Nie tylko do docieplania dachów i poddaszy wykorzystuje się izolację natryskową, ale również do naprawy szkód wyrządzonych przez kuny. Takie sytuacje mają bardzo często miejsce w budynkach jednorodzinnych.  Legowiska gryzoni w ociepleniu z wełny mineralnej powodują duże ubytki ciepła i mogą nawet szkodzić konstrukcji budynków. Firma wykonuje ocieplenia poddaszy z wełny celulozowej, w której kuny nigdy nie zakładają swoich legowisk. Wełna celulozowa zawiera sole boru, które podrażniają błony śluzowe, więc zwierzęta unikają kontaktu z tym materiałem. Jest sypka i nie nadaje się do tworzenia legowisk dla zwierząt. Nadmuch wełny celulozowej na stary materiał daje 50% gwarancję, że kuna nie wróci. Trzeba jednak pamiętać, że pod nową warstwą spoczywa jeszcze stara wełna mineralna, którą trzeba wyciągnąć i wypełnić przegrody wełną celulozową, by zyskać większą pewność, że kuny na dobre zrezygnują z powrotu do budynku.