fbpx

Na czym polega ocieplanie poddaszy?

Strona główna/Blog/Na czym polega ocieplanie poddaszy?

Nieocieplona połać dachowa może przyczyniać się do wychładzania całego domu. Odpowiednie ocieplenie poddasza jest więc istotne dla zapewnienia w budynku optymalnego komfortu cieplnego, a także zminimalizowania strat ciepła, które mogą wpływać na wysokość rachunków za ogrzewanie. Z oczywistych względów zastosowanie stosownej termoizolacji jest konieczne, gdy mamy do czynienia z użytkowaną przestrzenią pod dachem. Istnieje kilka metod ocieplania poddaszy. Do wyboru mamy przede wszystkim tradycyjne materiały, takie jak wełna mineralna czy styropian. O ile w wielu przypadkach ich właściwości są wystarczające, o tyle w przypadku poddaszy mogą powodować pewne problemy. Przede wszystkim ułożenie z nich szczelnej powłoki jest dość trudne, a z upływem czasu izolacja staje się coraz mniej skuteczna. Jakie rozwiązanie może zapewnić oczekiwane rezultaty? Rekomendowane jest ocieplenie poddasza metodą wdmuchiwania granulatów celulozy. Na czym to polega? Dlaczego jest to sprawdzony sposób? Dowiesz się w dalszej części naszego wpisu.

Najważniejsze korzyści z ocieplenia poddasza celulozą

Ocieplenie poddasza celulozą gwarantuje bardzo dokładne i szczelne wypełnienie całej wolnej przestrzeni. Taki efekt trudno jest uzyskać przy pomocy np. styropianu. Podczas realizacji prac celuloza wdmuchiwana jest pod ciśnieniem we wszystkie puste miejsca pod dachem, a niewielkie drobinki izolacji tworzą zwartą, solidną warstwę, która skutecznie przeciwdziała stratom ciepła. Ta metoda pozwala skutecznie zredukować wszelkie nieszczelności, co przyczynia się nie tylko do zwiększenia komfortu cieplnego, ale również pozwala ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Oprócz tego jest to materiał w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt oraz ekologiczny.

Prace związane z ocieplaniem poddasza celulozą przebiegają sprawnie i nie wymagają znaczącej ingerencji w strukturę dachu. Przed procesem wdmuchiwania celulozy wykonywane są otworu w okładzinie poddasza, przez które tłoczony jest izolator. Gdy wypełniona została cała przestrzeń pod dachem, otwory są zakrywane i maskowane. Ta metoda może być zastosowana zarówno w nowo powstałych domach, jak i w obiektach izolowanych wełną mineralną czy styropianem. Nie trzeba wówczas kłaść ocieplenia od nowa. Wystarczy wykonać badania kamerą termowizyjną, które wskazują miejsca ubytków ciepła, a następnie naprawić ocieplenie poprzez uzupełnienie izolacji.

Jeśli jesteś zainteresowany ociepleniem poddasza celulozą, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.