fbpx

Skuteczna termoizolacja czyli ocieplanie od wewnątrz

Strona główna/Porady/Skuteczna termoizolacja czyli ocieplanie od wewnątrz

Niekiedy rachunki za ocieplenie mieszkania potrafią być bardzo wysokie. Warunki pogodowe bywają zmienne i nigdy nie ma gwarancji, że dana zima będzie szczególnie mroźna dla naszego portfela. Niezależnie czy mamy ogrzewanie centralne, czy gazowe ceny rosną rok po roku. Na szczęście wcale nie trzeba biernie czekać z założonymi rękoma. Niezależnie od metody ogrzewania można zrobić coś, aby rachunki stały się lżejsze dla naszych kieszeni. Istnieją technologie, coraz popularniejsze w polskim budownictwie, które mogą odwrócić złą passę wysokich cen za ogrzewanie pomieszczeń. Jedną z tych technologii jest termoizolacja. Firma ISO-DACH z miejscowości Dobrzany specjalizuje się w tym dziale budownictwa. Dzięki zastosowaniu nowych technologii i profesjonalnym usługom jej ocieplanie od wewnątrz i ocieplanie natryskowe zyskują coraz większą rzeszę zadowolonych klientów.

Metoda ocieplania natryskowego

Jest to metoda, której unikatowość polega na zastosowaniu unikalnej mieszanki materiałów termoizolujących. Jeżeli spojrzy się na zdjęcia z prac wykonanych przy użyciu tej technologii, zobaczyć można warstwę pokrywającą nieuszczelnione dotychczas miejsca niczym wełna. Taka termoizolacja dachu jest przydatna nie tylko zimą przy zabezpieczeniu nieruchomości przed utratą ciepła. Także latem okaże się, że pomieszczenia wolniej się nagrzewają i są chłodniejsze. Ocieplanie od wewnątrz zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Dzieje się tak między innymi dlatego, że:

  • jakość użytych materiałów daje świetne efekty termoizolacyjne
  • oszczędność w rachunkach może wynosić nawet dwadzieścia procent
  • ocieplone tą metodą poddasze może stać się przestrzenią mieszkalną,
  • materiał termoizolacyjny może dotrzeć w bardzo niedostępne miejsca
  • ogólna trwałość izolacji daje efekty na lata

Ocieplanie natryskowe, a efekty

Technologia ta to nie tylko większa łatwość zastosowania, ale i jakość ostatecznego efektu. Systemy użyte przez firmę ISO-DACH są skuteczne jeszcze przez długie lata z niemalejącym skutkiem. Ochrona izolacyjna może osłonić użytkowników przed grzybem i pleśnią, jeżeli metoda zostanie użyta wraz z odpowiednimi systemami. Ponadto występuje dodatkowe usztywnienie i wzmocnienie konstrukcji przez umiejętnie zastosowane ocieplanie natryskowe. Możemy łatwo wyliczyć ile, w ciągu kilku lat zostanie zaoszczędzonych pieniędzy, jeżeli domy ocieplone tą techniką, mają rachunki niższe o jedną piątą od dotychczasowych kosztów. Unikatowe właściwości materiałów w stosowanej metodzie sprawiły, że została ona doceniona nie tylko przez indywidualnych klientów, ale i inwestorów. Firma ISO-DACH jest w stanie zabezpieczyć nieruchomość przed utratą ciepła w profesjonalny i satysfakcjonujący dla klienta sposób. Termoizolacja i ocieplanie od wewnątrz są jej specjalnością.